Rektörden

Sağlığın Üniversitesinin Değerli Mensupları;

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) olarak, Türkiye’nin Koronavirüs (Covid-19) salgın karşısında başarılı ve koordineli biçimde sergilediği kriz yönetimi sürecine en üst düzeyde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda salgın ile ilgili gelişmeleri ve alınacak önlemleri büyük bir dikkatle takip ediyor ve her adımı, büyük bir titizlikle atıyoruz.

Bu kurumsal anlayışın yansıması olarak hizmete sunulan bu web sayfası, salgın karşısında AFSÜ’de yürütülen çalışmalara dair sizleri güvenilir biçimde bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış bulunuyor. Salgın sürecinde alınması gereken ve alınacak önlemler, yeni gelişmeler, akademik ve idari yol haritamızla ilgili kararlar, sayfamızda sürekli güncellenerek bilginize sunulacaktır.

Devletimizin sağladığı imkânlar ve milletimizin desteğiyle AFSÜ’deki sağlık hizmetlerinin, öğretimin ve idari hizmetlerin aksamaması için çırpınıyoruz. Bu süreçte yürüttüğümüz ve koordine ettiğimiz kriz yönetiminde, toplum sağlığı için gece gündüz demeden fedakârca ter döken meslektaşlarıma ve bütün sağlık çalışanlarına, şükranlarımı sunuyorum.

Salgınla mücadelede, sağduyuyu ve bilimsel anlayışı elden bırakmadan konunun bütün taraflarıyla güçlü bir iletişim ve işbirliği anlayışı sergileyerek başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum.

Desteğiniz için hepinize teşekkür ediyor ve esenlikler diliyorum.

Prof. Dr. Nurullah Okumuş
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu, İlaç ve Aşı Çalışmaları Alt Grubu Üyesi